DISTRIBUŢIE ABONAMENTE

Experienţa îndelungată a Calliope în difuzarea presei şi distribuţia abonamentelor ne îndreptăţeşte să anticipăm o foarte bună colaborare cu dumneavoastră.
Dispunem de toată logistica necesară pentru onorarea contractelor de distribuţie.

Vă prezentăm cele mai importante avantaje ale colaborării:

  • Primiţi, în ziua şi la ora dorită, fiecare număr al publicaţiilor la care v-aţi abonat;
  • Obţineţi reduceri importante faţă de preţul plătit la chioşc, în concordanţă cu cea mai bună ofertă a editurilor;
  • Pentru publicaţiile care își încetează apariţia pe parcursul derulării contractului, asigurăm returnarea sumelor echivalente sau abonamente echivalente la alte publicaţii, după cum doriți;
  • Vă puteți abona la publicaţiile cu caracter economic şi legislativ care nu pot fi găsite la chioşcuri;
  • Aducem, la comandă, cărţile, broşurile sau numerele speciale editate în afara abonamentelor.

Alegeți din tabelul următor titlurile care vă interesează sau descărcați tabelul în format PDF de aici.

Nr. crt.Denumirea publicațieiTipulPreț
lunar
3 luni6 luni12 luni
1Monitorul Oficial, Partea I
Publică: legi, ordonanţe, hotărâri, decizii, ordine
1000 apariţii1313607201310
2Monitorul Oficial, Partea I bis
Publică: acte normative care nu fac obiectul abonamentului
la partea I (instrucţiuni de aplicare a actelor normative)
Se vor multiplica pe bază de comandă
3Monitorul Oficial, Partea a II-a
Publică: dezbateri parlamentare
190 apariţii220--2460
4Monitorul Oficial, Partea a III-a
Publică: anunţuri publicitare
1100 apariţii50--470
5Monitorul Oficial, Partea a IV-a
Publică: anunţuri ale agenţilor economici, bilanţuri
4100 apariţii170--1880
6Monitorul Oficial, Partea a VI-a
Publică: achiziţii publice
240 apariţii160--1750
7Monitorul Oficial, Partea a VII-a
Publică: acte privind organizarea şi funcţionarea cooperaţiei
42 apariţii55--600
8Colecţia Legislaţia României4 apariţii-130-500
9Colecţia Hotărâri ale Guvernului12 apariţii75--800
10Tribuna Economică52 apariţii-81916383276
11Impozite şi TaxeLunar-231462924
12Controlul Economic FinanciarLunar-198396792
13Raporturi de MuncăLunar-174348696
14Gestiunea şi contabilitatea firmeiLunar-204408816
15Economie şi administraţie localăLunar-135270540
16Buletin economic legislativLunar-150300600
17Revista de Achiziţii PubliceLunar---760
18Revista Finanţe Publice şi Contabilitate6 apariţii--4590
19DreptulLunar-135270540
20Curierul JudiciarLunar---574.8
21Curierul FiscalLunar---454.8
22Buletinul Curţilor de apel10 apariţii---389
23Revista Națională de Drept Comercial4 apariţii---200
24Revista de Drept Public4 apariţii---180
25Revista de Procedură Civilă2 apariţii---150
26Revista de Ştiinţe Juridice2 apariţii---80
27Analele Universităţii BucureştiAnual---99
28Pandectele Române6 apariţii---390
29Revista Română de Drept European4 apariţii---198
30Caiete de Drept Penal4 apariţii---180
31Revista Română de Drept Privat4 apariţii---300
32Revista Română de Dreptul Muncii6 apariţii---390
33Revista Română de Jurisprudenţă6 apariţii---390
34Revista Română de Dreptul Afacerilor6 apariţii---390
35Revista Română de Dreptul Penal al Afacerilor2 apariţii---120
36Revista Română de Executare Silită4 apariţii---200
37Adevărul (Luni - Vineri)Cotidian45132259449
38BursaCotidian95268504819
39Click (Luni - Duminică)Cotidian2771137249
40Gazeta Sporturilor (Luni - Sâmbătă)Cotidian40115217375
41Jurnalul NaţionalCotidian3090180348
42Jurnalul Naţional cu insertCotidian70210420828
43Libertatea (Luni - Duminică)Cotidian1955105200
44NaţionalCotidian60180360720
45PrahovaCotidian50150300600
46România LiberăCotidian69194359599
47Ziarul FinanciarCotidian70190360700
48ZF + BM – Pachet print & digital & facilitatiC + S22565012402250
49Ziarul Financiar + Business MagazinC + S100270500900
50TelegramaSăptămânal103050100
51Informaţia PrahoveiSăptămânal5153060
52PloieştiiSăptămânal6183672
53RaidBisăptămânal-78156312
54"22"Bilunar-2958117
55Business MagazinSăptămânal3590175300
56CaţavenciiSăptămânal-65130260
57Click! pentru femeiBilunar-183565
58Dilema VecheSăptămânal-5498159
59Femeia de aziSăptămânal-2652104
60Formula AsSăptămânal-62125250
61Kamikaze - Noul CaţavencuSăptămânal-3978156
62Libertatea pentru FemeiSăptămânal-305090
63MagazinulSăptămânal-3365130
64Newsweek RomâniaSăptămânal-139259499
65Povestea meaSăptămânal-254589
66România LiterarăSăptămânal-50100200
67România MareSăptămânal-52104208
68TV ManiaSăptămânal-3366132
69Viaţa MedicalăSăptămânal-50100200
70Weekend AdevărulSăptămânal-4382149
71IoanaLunar-214284
72OK! MagazineBilunar-29.553.597.5
73Click! SănătateLunar-112030
74AvantajeLunar-255098
75Beau MondeLunar-3366132
76BurdaLunar-60120240
77CosmopolitanLunar-3366132
78ElleLunar-3158108
79Întâmplări adevărateBilunar-111831
80Poveşti de viaţăLunar-91835
81UnicaLunar-234074
82VivaLunar-224079
83Auto BildBilunar-3662103
84Auto Motor şi SportLunar-3978156
85Revista 100% Sport RomâniaLunar--60120
86TV SatelitBilunar-15.530.560.5
87Asul VerdeLunar-152957
88Bucătăria de aziTrimestrial---20
89Click! Poftă bună!Lunar-112030
90Casa şi GrădinaTrimestrial---48
91Lucru de mânăTrimestrial-132550
92Practic în BucătărieLunar--2142
93Practic în GrădinăLunar--3672
94Evenimentul IstoricLunar-4075145
95HistoriaLunar-275093
96Historia specialTrimestrial--1734
97Magazin IstoricLunar-244896
98National GeographicLunar--90180
99National Geographic TravelerTrimestrial--3060
100CapitalLunar-4283160
101Ştiinţă şi TehnicăLunar-60120200