DISTRIBUŢIE ABONAMENTE

Experienţa îndelungată a Calliope în difuzarea presei şi distribuţia abonamentelor ne îndreptăţeşte să anticipăm o foarte bună colaborare cu dumneavoastră.
Dispunem de toată logistica necesară pentru onorarea contractelor de distribuţie.

Vă prezentăm cele mai importante avantaje ale colaborării:

  • Primiţi, în ziua şi la ora dorită, fiecare număr al publicaţiilor la care v-aţi abonat;
  • Obţineţi reduceri importante faţă de preţul plătit la chioşc, în concordanţă cu cea mai bună ofertă a editurilor;
  • Pentru publicaţiile care își încetează apariţia pe parcursul derulării contractului, asigurăm returnarea sumelor echivalente sau abonamente echivalente la alte publicaţii, după cum doriți;
  • Vă puteți abona la publicaţiile cu caracter economic şi legislativ care nu pot fi găsite la chioşcuri;
  • Aducem, la comandă, cărţile, broşurile sau numerele speciale editate în afara abonamentelor.

Alegeți din tabelul următor titlurile care vă interesează, sau descărcați tabelul în format PDF de aici.

Prețurile sunt în lei, cu TVA inclus.
Nr. crt.Denumirea publicațieiTipulPreț
lunar
3 luni6 luni12 luni
1Monitorul Oficial, Partea I
Publică: legi, ordonanţe, hotărâri, decizii, ordine
1 000 apariții1313607201 310
2Monitorul Oficial, Partea I bis
Publică: acte normative care nu fac obiectul abonamentului
la partea I (instrucţiuni de aplicare a actelor normative)
Se vor multiplica pe bază de comandă
3Monitorul Oficial, Partea a II-a
Publică: dezbateri parlamentare
210 apariții2202 460
4Monitorul Oficial, Partea a IV-a
Publică: anunţuri publicitare
1 100 apariții50470
5Monitorul Oficial, Partea a IV-a
Publică: anunţuri ale agenţilor economici, bilanţuri
3 900 apariții1701 880
6Monitorul Oficial, Partea a VI-a
Publică: achiziţii publice
240 apariții1601 750
7Monitorul Oficial, Partea a VII-a
Publică: acte privind organizarea şi funcţionarea cooperaţiei
42 apariții55600
8Colecția Legislația României4 apariţii130500
9Colecţia Hotărâri ale Guvernului12 apariţii75
10Tribuna Economică52 apariţii8191 6383 276
11Impozite şi TaxeLunar231462924
12Controlul Economic FinanciarLunar198396792
13Raporturi de MuncăLunar174348696
14Gestiunea şi contabilitatea firmei
Lunar204408816
15Economie şi administraţie locală
Lunar135270540
16Buletin economic legislativLunar150300600
17Colecţia de cărţi de specialitate 10 titluri / an690
18Revista de Achiziţii Publice - În format electronicLunar230360
19Revista Finanţe Publice şi Contabilitate6 apariții4590
20DreptulLunar135270540
21Curierul JudiciarLunar538,80
22Curierul FiscalLunar418,80
23Buletinul Casaţiei10 apariții369
24Buletinul Curţilor de apel10 apariții369
25Noua Revistă a Drepturilor OmuluiTrimestrial179,60
26Revista de Drept Public4 apariţii180
27Revista de Procedură Civilă4 apariţii240
28Analele Universităţii BucureştiAnual99
29Pandectele Române6 apariţii390
30Revista Română de Drept EuropeanTrimestrial198
31Caiete de Drept PenalTrimestrial180
32Revista Română de Drept Privat4 apariţii300
33Revista Română de Dreptul Muncii6 apariţii390
34Revista Română de Jurisprudenţă
4 apariţii300
35Revista Română de Dreptul Afacerilor6 apariţii390
36Revista Română de Executare Silită4 apariţii200
37Electricianul8 apariţii80
38Bursa Construcţiilor8 apariţii160
39Asigurarea CalităţiiTrimestrial88
40Calitatea - acces la succes6 apariţii288
41Adevărul (Luni - Vineri)Zilnic45144259449
42BursaZilnic42121229409
43Click (Luni - Duminică)Zilnic2056110211
44CotidianulZilnic3399198396
45Curierul NaţionalZilnic154590180
46Evenimentul Zilei (Luni - Vineri)Zilnic3090180360
47Gazeta Sporturilor (Luni - Sâmbătă)Zilnic40115217375
48Jurnalul NaţionalZilnic3090180348
49Libertatea (Luni-Duminică)Zilnic1955105200
50Naţional Zilnic40120240480
51România Liberă Zilnic49144259449
52Ziarul FinanciarZilnic70190360700
53ZF + BM – Pachet print & digital & facilitățiZilnic + Săptămânal2256501 2402 250
54Ziarul Financiar + Business MagazinZilnic + Săptămânal100270500900
55TelegramaSăptămânal103050100
56Informaţia PrahoveiSăptămânal5153060
57PloieştiiSăptămânal6183672
58RaidTrisăptămânal117234468
59"22"Săptămânal133978156
60Business MagazinSăptămânal3590175300
61CapitalSăptămânal154590180
62CaţavenciiSăptămânal52104208
63Click! pentru femeiSăptămânal234691
64Dilema VecheSăptămânal5498159
65Femeia de aziSăptămânal2652104
66Formula AsSăptămânal52104208
67Kamikaze - Noul CaţavencuSăptămânal3978156
68Libertatea pentru FemeiSăptămânal152545
69MagazinulSăptămânal2652104
70Povestea meaSăptămânal173263
71România LiterarăSăptămânal3570140
72Tribuna ÎnvăţământuluiSăptămânal55100159
73TV ManiaSăptămânal2957113,50
74Viaţa MedicalăSăptămânal50100200
75Weekend AdevărulSăptămânal4382149
76FemeiaLunar2754108
77IoanaLunar153060
78OK! MagazineBilunar29,5053,5097,50
79Click! SănătateLunar81523
80AvantajeLunar193875
81Beau MondeLunar3060120
82BurdaLunar60120240
83CosmopolitanLunar2754108
84ElleLunar275093
85Întâmplări adevărateBilunar8,5014,5025
86Poveşti de viaţăLunar713,5027
87GlamourLunar234590
88Marie ClaireLunar3366132
89Men's HealthLunar3366132
90PsychologiesLunar203671
91TangoLunar3060120
92UnicaLunar213667
93VivaLunar203671,50
94Auto BildBilunar284880
95Auto & Camion SuperMarketBilunar3672144
96Auto Motor şi SportLunar3366132
97TV SatelitBilunar12,5025,5050,50
98Asul VerdeLunar122448
99Bucătăria de aziLunar3060
100Click! Poftă bună!Lunar81523
101Cărticica PracticăLunar60
102Casa Mea10 apariții89
103Casa de VacanţăLunar60120
104Casa LuxLunar60120
105Casa şi GrădinaLunar3060120
106Libertatea pentru Femei ReţeteLunar61119,50
107Lucru de mânăTrimestrial10,7521,5043
108Practic în BucătărieLunar1836
109Practic în GrădinăLunar2142
110Draga Mea pentru CopiiLunar1836
111HistoriaLunar275093
112Historia specialTrimestrial1734
113Magazin IstoricLunar203978
114National GeographicLunar90180
115National Geographic TravelerTrimestrial132652
116ChipLunar4590180
117New MoneyBilunar75150300
118Ştiinţă şi TehnicăLunar3772135